سامانه پیام کوتاه اداره کل استان خراسان رضوی 30007535

صفحه اصلی اخبار و اطلاعیه های مالیاتی مشوق های مالیاتی و رونق اقتصادی

سامانه ارتباط مردمی

ارتباط با اداره و نمونه فرم ها

مزايده و مناقصه

ورود و خروجاوقات شرعینظر سنجی

به نظر شما آیا قوانين مالياتی شفافيت لازم را دارا هستند
 

RSS

آمار بازدید ها

امروز739
این هفته2846
این ماه26755
مجموع1359405
فراخوان مشمولان مرحله هفتموظایف و تکالیف مودیان با عنایت به اصلاحیه قانون مالیاتهای مستقیمسال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عملطرح جامع مالیاتیپرداخت مالیات1526 پاسخگوی شماستطرح جامع مالیاتیپرداخت مالیات توسعه زیرساخت های عمرانی
Template url :
taxrazavi.ir

مشوق های مالیاتی و رونق اقتصادی

پرتال اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی - پرتال خراسان رضوی

پرتال اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی - مالیات - معافیت - دانشکده امور مالیاتی - ارث - اظهارنامه - ممنوع الخروج - امور مالیاتی - مالیات بر ارث - مالیات بر درآمد - مالیات بر شرکت ها
Designed by : طراحي قالب هاي حرفه اي وب سايت

Rajman Enterprise Portal:

پورتال سازمانی از طلوع تا طلوع

پرتال سازمانی از طلوع تا طلوع از طلوع تا طلوع

پرتال اداره کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی قدرتمند شده با پرتال سازمانی از طلوع تا طلوع و پیاده سازی شده توسط از طلوع تا طلوع

پرتال اداره کل امور مالیاتی استان خراسان رضوی
Portal template designed by : طراحي قالب هاي حرفه اي وب سايت
مشوق های مالیاتی و رونق اقتصادی PDF چاپ نامه الکترونیکصاحبنظران اقتصادی مقوله مالیات را ملازم و توأم با مشارکت مردم قلمداد می کنند و بر این باور هستند که مردم با پرداخت مالیات، یاریگر دولت در ارائه خدمات هستند و دولتها نیز با استفاده از این منابع مالی، رفاه اجتماعی، زیرساختهای شهری، توسعه علم و دانش و طرحهای پژوهشی و دانش بنیان، توسعه صنایع از جمله گردشگری و صنایع مادر را پیش می برند. در واقع واژه مالیات در تمامی کشورها به معنای ارزش دادن به دستاوردهای جامعه و رسیدن به خودکفایی جوامع است.
با نگاهی اجمالی به اقتصاد کشورهای پیشرو پی می بریم که سیاستهای مالیاتی با جدیت در آن کشورها در حال پیگیری است و چرخه تولید و اقتصاد از منابع مالیاتی در این کشورها به حرکت در می آید و جایگاه مالیات در راس نظام اقتصادی قرار دارد.
این مهم در قوانین مالیاتی ایران هم بوضوح قابل رویت است و در این قوانین از زیر بناهای اقتصادی که شامل تولیدکنندگان، سرمایه گذاران، شرکت های دانش بنیان و.... حمایت شده است.
در همین راستا می توان به ماده 132، 133، 134،138 مکرر و 141، 142 و 143و 143 مکرر و 145قانون مالیاتهای مستقیم اشاره ای کرد که بر اساس آن درآمد ابرازی ناشی از فعالیتهای تولیدی و معدنی اشخاص حقوقی غیردولتی در واحدهای تولیدی یا معدنی و همچنین درآمدهی خدماتی بیمارستانها، هتلها و مراکز اقامتی گردشگری از تاریخ شروع بهره برداری یا استخراج یا فعالیت به مدت پنج سال و در مناطق کمتر توسعه یافته به مدت ده سال با نرخ صفر مشمول مالیات می باشد و یا صدر صد درآمد صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی، شرکت های تعاونی روستایی، عشایری، ...براساس ماده 133 قانون مالیاتهای مستقیم از مالیات معاف هستند .
بند (د) ماده 112 و 159 قانون برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور نیز به معافیتهای مالیاتی به منظور تسهیل و تشویق سرمایه گذاری صنعتی و معدنی اشاره می کند.
اما آنچه که به مطالب گفته شده، بیش از پیش جایگاه می دهد هم جهتی این مطالب با اقتصاد مقاومتی است. مقوله ای با اهمیت که در چند سال اخیر با تاکیدات مقام معظم رهبری به طور ویژه در دستور کار دولتمردان قرار گرفته است.
هم اکنون همگان به این اتفاق نظر رسیده اند که تحقق اقتصاد مقاومتی با جایگزینی اقتصادهای نوین، حمایت از تولید و افزایش پایه های مالیاتی و اتکای کمتر به صنعت نفت دست یافتنی خواهد بود. تفکری که در بیشتر کشورها به فعلیت رسیده است و شاهد پیشرفتهای این کشورها هستیم.
بنابراین یکی از ارکان اصلی تحقق اقتصاد مقاومتی، نظام مالیاتی کارآمد، شفاف و پویا است چه در حمایت از تولید و صنعت با اعطای مشوقهای گفته شده و چه در تعریف پایه های مالیاتی جدید . در این راستا قوانین مالیاتی را می توان به تنهایی از بزرگ ترین ابزارهای دولت در مسیر اعتلای اقتصاد مقاومتی دانست. تکیه دولت به نظام مالیاتی از یک سو سبب کاهش وابستگی دولت و ملت به منابع زیرزمینی می گردد که تنها در اختیار ما نبوده و آیندگان نیز به نوبه خود در بهره گیری از آن صاحب حق و امتیاز می باشند.از سوی دیگر نیز زمینه ساز پویایی و نشاط در بازارهای کشور و فعالیت های تولیدی و صنعتی می گردد .
نظام مالیاتی کشور تمام عزم خود را جزم کرده است که با اجرای کامل قانون و هدفمندی معافیتها و مشوق های مالیاتی بیش از گذشته حامی تولیدکنندگان و صاحبان سرمایه و رونق اقتصادی باشد.
 

اخبار و اطلاعیه های مالیاتی

۲۱ مرداد ۱۳۹۶
عصری را که ما در آن زندگی می کنیم عصر اطلاعات می گویند، آرمان عصر اطلاعات کنترل بشر بر اطلاعات است، یعنی با تبدیل تکه های پراکنده داده ها به اطلاعات رایانه ای توانایی نگهداری،پردازش وتغییر آنها بر...
۰۴ تیر ۱۳۹۶
رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور در نشست با نمایندگان مجلس، مقامات و فعالان اقتصادی استان زنجان تاکیدکرد: مالیات باید در چارچوب عدالت اخذ شود و ایجاد سامانه های اطلاعاتی کمک شایان توجهی به اخذ عادل...

اخبار اداره کل

۲۴ تیر ۱۳۹۶
صعود گروه کوهنوردی اداره امور مالیاتی شهرستان طرقبه شاندیزبه قله سبلانبه گزارش روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی خراسان رضوی به مناسبت فرا رسیدن هفته فرهنگ مالیاتی و با شعار «پرداخت مالیات زمینه ساز رفاه و آبادانی کشور»گروه کوهنوردی اداره امور مالیاتی شهرستان طرقبه شاندیز از استان خراسان رضوی به قله...